Oranžové slunce ve skleničce aneb jak jsme dělali Rakytníkový sirup

13.10.2013 15:40

Před pár dny jsem se rozhodla, že je čas sklidit naši první úrodu rakytníku. Bobule rakytníku se opravdu špatně sbírají. Když je totiž chcete utrhnout (třeba jako borůvku) bobule se Vám okamžitě rozstříkne v prstech.

Jedna z možností je ostříhat větvičky a dát je do mrazáku, pote bobulky odrolovat (tahle cesta se mi, ale moc nelíbí, není dle mého názoru pro stromky příliš šetrné) nebo bobulky postupně ostříhávat z větviček.

Naše rakytníky jsou zatím jen maličké stromky, vybavila jsem se tedy nůžkami, čepicí a softsheelkou a vydala se bobule ostříhat. Strašně totiž foukalo a byla docela zima. Asi po hodině, jsem měla hotovo. Rakytník jsem pořádně omyla, přes plátno vymačkala šťávu, zvážila. Měla jsem celých 200g šťávy:). Není zrovna mnoho, ale jako první úroda – paráda.

Poté už jen přidáte stejné množství cukru, jako šťávy, zahřeje, až se cukr rozpustí a plníte do skleniček. Pozor! Šťáva nesmí vařit, ničí se tím cenné vitamíny.

14dní poté: Každé ráno si dávám i svému synovi po lžičce, této zázračné oranžové tekutiny. A Jindřišek zatím odolává všem rýmičkám ve školce:).

Mějte se krásně.